System typu HRIS – czym jest i jakie może mieć funkcjonalności?

HR Panorama

Rozwój nowych technologii jest dziś szczególnie widoczny w biznesie. Dzięki niemu wykonywanie wielu codziennych zadań stało się łatwiejsze, a praca znacznie bardziej efektywna. Zmiany te nie omijają działów HR, które są istotnym elementem funkcjonowania każdej nowoczesnej i rozwijającej się firmy.

Świetnym przykładem możliwości nowych technologii w sferze HR są systemy typu HRIS. To rozwiązania, które w ogromnym stopniu ułatwiają i automatyzują praktycznie każdy proces związany z zasobami ludzkimi w firmach. Mają one szereg korzyści przede wszystkim dla osób zajmujących się na co dzień kwestiami kadrowymi, ale także każdego pracownika zatrudnionego w danej organizacji.

Dowiedz się, czym dokładnie jest system HRIS i jak może pomóc Twojemu biznesowi!

Systemy typu HRIS – funkcje i zastosowania

Chcesz usprawnić funkcjonowanie działu HR w Twojej firmie? Dzięki systemom HRIS jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

HRIS (ang. Human Resource Information System) oznacza dosłownie System Informacji o Zasobach Ludzkich. Tego typu oprogramowanie przechowuje kluczowe dane z obszaru HR w chmurze i umożliwia zarządzanie wszystkimi aspektami związanymi z kwestiami kadrowymi z poziomu jednego miejsca. Zwiększa wygodę, ale także automatyzuje szereg procesów, skracając czas potrzebny na wykonywanie wielu zadań.

Do czego w praktyce możesz go wykorzystać? System HRIS pozwala między innymi na:

 • Gromadzenie wszystkich danych dotyczących pracowników i kandydatów w jednym miejscu – dostęp do wrażliwych danych mają tylko osoby uprawnione, możliwy jest również eksport danych do innych narzędzi;
 • Łatwe tworzenie dokumentów – szablony i automatyzacja sprawiają, że tworzenie spersonalizowanych umów czy świadectw pracy zajmie Ci kilka minut;
 • Wygodne zarządzanie procesem rekrutacji – chodzi tu o rozwiązania takie jak: tablice Kanban, możliwości w zakresie outsourcingu przy jednoczesnej ochronie danych, a także tworzenie własnych stron z ogłoszeniami;
 • Przeprowadzanie efektywnego onboardingu i offboardingu – błyskawicznie udostępnisz niezbędne dokumenty, a także prześledzisz postępy pracowników;
 • Zarządzanie personelem – system HRIS umożliwia m.in. delegowanie zadań, podpisywanie umów, zarządzanie czasem pracy, a także nieobecnościami;
 • Generowanie zaawansowanych raportów i prowadzenie analityki – zyskasz dostęp do zawsze aktualnych danych i kluczowych statystyk;
 • Integracje z innymi narzędziami – jak np. komunikatory czy zewnętrzne kalendarze.

Dokładne funkcje zależą oczywiście od konkretnego narzędzia. Możliwości wymienione powyżej są dostępne w systemie HR Panorama.

Kompleksowy system HR

Wdrożenie systemu HRIS – korzyści

System HRIS to oprogramowanie kompleksowe. Oznacza to, że wpływa ono na wiele aspektów funkcjonowania działów HR, a co za tym idzie – efektywność Twojej firmy w ogóle.

Oto konkretne korzyści z jego stosowania!

 • Ciągły, wygodny dostęp do wszystkich dokumentów pracowniczych.
 • Automatyzacja wielu żmudnych czynności, co skutkuje przyspieszeniem i wzrostem efektywności pracy.
 • Możliwość monitorowania kluczowych statystyk, a w konsekwencji ułatwione podejmowanie trafnych decyzji kadrowych i biznesowych.
 • Przyspieszony rozwój pracowników, łatwiejsze zarządzanie karierą i zwiększona motywacja osób zatrudnionych w Twojej firmie.
 • Efektywne planowanie kosztów związanych z HR.
 • Większa transparentność w organizacji.
 • Wzrost zysków.

Przyszłość systemów typu HRIS

Systemy HRIS rewolucjonizują pracę związaną z kwestiami kadrowymi na całym świecie. Już dziś są one chętnie wykorzystywane zarówno przez firmy, które posiadają wewnętrzne działy HR, jak i te, które te kompetencje outsourcują. Sprawdzają się zarówno w niewielkich organizacjach, jak i dużych, międzynarodowych korporacjach.

Automatyzują one pracę, co przekłada się na wzrost jej efektywności. Zapewniają także lepsze doświadczenia dla pracowników i kandydatów, dzięki czemu możliwe jest budowanie przewagi konkurencyjnej. Oczywiście to wszystko znajduje odzwierciedlenie w przychodach.

Właśnie dlatego nie mamy wątpliwości, że nowoczesne systemy HRIS to przyszłość działów HR. Co więcej, w następnych latach będziemy obserwować nie tylko zwiększone zainteresowanie tego typu programami, ale także rozszerzenie ich funkcji i ciągły rozwój. Nie może to ominąć Twojej firmy!

System HR Panorama

Sprawdź możliwości systemu HRIS HR Panorama

System HRIS HR Panorama usprawnia wszelkie działania w obszarze HR począwszy od rozpoczęcia rekrutacji aż po zakończenie współpracy z danym pracownikiem. To swoiste centrum dowodzenia, które umożliwi Ci łatwe i szybkie zarządzanie każdym procesem kadrowym w Twojej organizacji.

To, co wyróżnia system HRIS HR Panorama, to:

 • Zaawansowane funkcje w zakresie każdego procesu HR – system posiada funkcje przydatne na każdym etapie współpracy – zaczynając od wystawienia oferty, poprzez onboarding, przechowywanie informacji i dokumentacji, rejestrację czasu pracy i nieobecności, na offboardingu kończąc;
 • Przyjazny interfejs, dzięki któremu Twój zespół nie potrzebuje wielogodzinnych szkoleń, by zacząć z niego korzystać;
 • Elastyczność – system jest nieustannie rozwijany i w maksymalnym stopniu dostosowywany do potrzeb klientów;
 • Nowoczesność i bezpieczeństwo – system jest w pełni dostosowany do obowiązujących trendów oraz przepisów i zapewnia bezpieczeństwo danych klientów.

Brzmi ciekawie? System HRIS HR Panorama możesz testować przez 14 dni za darmo. Przekonaj się, że jest to rozwiązanie dla Twojej firmy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

x